Šokis – kalba, kurią supranta visame pasaulyje

Ukrainietė Vika Synytsia kuria naują realybę Panevėžyje

Prieš kelias savaites į Panevėžį su savo artimaisiais atvykusi mergina nepaisant visko yra kupina ryžto ir neįtikėtinos šypsenos veide. Pirmą sykį mes susitikome pokalbiui prie kavos puodelio. Jaukiai besišnekučiuodamos ėmėme kurti naujus planus. Teisininkė, profesionali šokėja ir be galo linksmo būdo bei optimizmo kupina moteris čia verčia naują gyvenimo lapą.

Kodėl pasirinkai apsistoti Panevėžyje? Kodėl ne sostinė ar kitas didesnis miestas?

Rinktis – nebuvo laiko. Tiesiog atvykome į Panevėžį pas pusbrolį. Nusprendėme būti visi kartu. Atvykome čia su sese ir dar keliais artimaisiais. Panevėžys man labai patinka. Jaukus, nedidelis miestas su labai gerais žmonėmis. Mane žavi, kiek daug čia linkusių padėti žmonių. Jaučiame labai šiltą ir geranorišką priėmimą.

Vika, esi šokėja. Kada prasidėjo tavo karjera?

Pradėjau šokti vos penkerių. Tėvai nuvedė mane į šokių būrelį, kuriame šokome didelėje grupėje. Tai buvo ukrainiečių liaudies šokių būrelis, modernaus džiazo pamokos bei klasikiniai. Man labai patiko. Dalyvaudavome įvairiuose konkursuose, varžybose. Kolektyvas, kuriame šokau buvo labai įžymus ir garsus Ukrainoje – „Rosynka”. Mes dažnai keliaudavome į konkursus užsienyje, laimėdavome grand prix apdovanojimus, dalyvaudavome festivaliuose. Ir žinoma, nugalėdavome. Iš tiesų tikras netikėtumas, kad vėliau pagal išsilavinimą aš tapau teisininke.

Ar teisės studijos nesustabdė tavo šokėjos karjeros?

Studijų metu aš tęsiau treniruotes minėtame šokių ansamblyje, ir kai buvau trečiame kurse, mano kolegos man pasiūlė sudalyvauti atrankoje ir vykti dirbti į laivus kruizuose, šokti programose. Šis pasiūlymas man labai patiko, taigi laikinai aš sustabdžiau teisės mokslus ir praėjusi dideles atrankas net penkerius metus plaukiojau jūra, šokau ir pažindinausi su naujais pasaulio krantais. Teko būti šokių trupės kapitone! Tai skamba lyg svajonių darbas. Man be galo patiko. Tačiau vėliau aš grįžau ir baigiau teisės aukštąjį mokslą. Kiek vėliau ėmiau dirbti kaip šokių mokytoja trenerė.

Kokios tavo treniruotės, Vika? Apie ką tavo šokių pamokos?

Aš tiesiog dalinuosi viskuo, ką mane išmokė treneriai per daugiau nei 20 metų. Tai didelė patirtis. Teko dirbti tiek šokių studijose, tiek sporto klubuose. Labiausiai merginos mėgsta šokių treniruotes, kuriose yra ir aerobikos elementų. Tokiu būdu mes ne tik šokame, tačiau ir treniruojamės. Mano treniruotės labai dinamiškos. Mėgstu parinkti populiarią muziką, įdomias choreografijas. Dirbu tiek su jaunimo grupėmis, tiek su suaugusiais. Visko mokomės nuo pradžių. Taigi šiuo metu esu čia, Panevėžyje, ir labai tikiuosi, kad turėsiu galimybę išreikšti save, dalintis savo žiniomis ir mano grupėje šokančios moterys kaskart išeis labai laimingos.

Pajuskite Vikos Synystios charakterį ir ukrainietišką temperamentą šokių studijoje „Costa Rica” Panevėžyje. Treniruotės su Vika vyks kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį nuo 19:00val. Registracija jau prasidėjo!

 

Patiko straipsnis?

Pasidalinti Facebook
Pasidalinti LinkedIn

Rašyti komentarą